Dlaczego warto wziąć samochód w leasing?

Leasing to forma zakupu, która nadal rodzi wiele pytań.

Biorąc jednak pod uwagę, że jest to jedna z najbardziej z atrakcyjnych dla wszystkich przedsiębiorców form zakupu postanowiliśmy przedstawić kilka faktów, które mamy nadzieję, ułatwią co poniektórym z Was podjęcie decyzji o zakupie wymarzone samochodu.

Leasing przede wszystkim daje możliwość używania auta bez posiadania gotówki. Wystarczy nawet 1% (czasem zero) wartości samochodu na wpłatę początkową i już możesz cieszyć sie jego posiadaniem. Jest to niezwykle użyteczne rozwiązanie dla młodych ludzi, gdy masz lub planujesz inne wydatki domowe, gdy pieniądze pracują w Twojej firmie, inwestujesz itd,

W czasach, gdy prawie każdy z nas jest posiadaczem kredytu na mieszkanie leasing pozwala nabyć auto, gdy masz ograniczoną albo niewielką zdolność kredytową. Ponadto leasing posiada opcję minimalnej miesięcznej raty – już za niewielką kwotę miesięcznie jesteś w stanie cieszyć się autem swoich marzeń,

Jeśli zależy Ci by skorzystać z większego upustu firmy leasingowej przy zakupie sugerujemy zastosowanie maksymalnej wpłaty początkowej (najczęściej 40% wartości samochodu). Jeżeli płacisz podatki, zarówno kwota wpłaty początkowej jak i kolejne raty znacznie zmniejszą podatek niezależny, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na kondycję Twojego przedsiębiorsta.

Jeżeli jesteś młodym kierowcą, przy leasingu możesz ograniczyć także koszt ubezpieczenia auta – w leasingu stawka polisy będzie zryczałtowana – niższa, identyczna dla wszystkich klientów. Pamiętajcie, że auta użyczone (w spółkach jawnych – auto jednego ze wspólników), w najmie krótkoterminowym dla firmy muszą mieć prowadzoną tzw. kilometrówkę, czyli zapis wszystkich wykonanych dla firmy przejazdów, w koszty firmy mogą być zaliczone jedynie koszty do wysokości wyliczenia z „kilometrówki” – ilość km razy stawka za 1 km wg rozporządzenia Ministra; uciążliwa procedura, a koszty często wyższe niż wychodzące z przeliczenia km – leasing nie ma takich ograniczeń.

Co ważne leasing operacyjny jest usługą, nie powiększa majątku spółki, jest poza aktywami spółki; co jest pozytywne w ocenie zdolności kredytowej firmy.

Reasumując ta forma zakupu to chyba najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców obecne aktualnie na rynku. Przypominamy, że marka Nissan cechuje się wyjątkowo korzystną ofertą dzięki leasingowi już od 100%!

Jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą od spraw floty!

Michał Ziółkowski

tel.: 731 933 933

mziolkowski@nissan-lodz.com