SAMOCHODY NISSANA Z NAPĘDEM MILD HYBRID

Zaawansowana technologia, która zapewnia wysoką wydajność silnika bez zmian w sposobie jazdy.

 

 

Napęd mild hybrid, optymalizacja wydajności

Samochody z napędem mild hybrid wykorzystują do napędzania kół silnik benzynowy, wspierany pracą baterii litowo-jonowej. Poprawiona została wydajność systemu Start-Stop, który może automatycznie wyłączyć silnik podczas jazdy na biegu jałowym lub po zdjęciu nogi z pedału gazu przy prędkości poniżej 18 km/h (w przypadku automatycznej skrzyni biegów), co zmniejsza emisję spalin i koszty eksploatacji samochodu.

 

 

 

Jak to wszystko działa?

 

 

Ładuje się podczas jazdy

Napęd mild hybrid został zoptymalizowany dzięki inteligentnemu systemowi magazynowania energii. Gdy samochód zwalnia, energia kinetyczna jest odzyskiwana i wykorzystywana do ładowania baterii.

 

Pozwala odpocząć silnikowi

Podczas hamowania energia, która w normalnych warunkach powodowałaby zużywanie klocków hamulcowych, jest magazynowana. Podczas postoju lub jazdy na biegu jałowym bateria może zasilać urządzenia elektryczne samochodu, dzięki czemu silnik częściej się wyłącza, co zwiększa oszczędność paliwa.


 

Łatwiejsze przyspieszanie

Energia zmagazynowana w baterii zapewnia dodatkowy zastrzyk momentu obrotowego podczas przyspieszania, co sprawia, że samochód jest bardziej dynamiczny.


Zelektryfikowany napędem mild hybrid