Nissan umacnia swoją pozycję w segmencie crossoverów - trwa dobra passa marki

Nissan umacnia swoją pozycję w segmencie crossoverów - trwa dobra passa marki 

 

  • Qashqai drugiej generacji w rekordowym tempie osiąga poziom 500 000 wyprodukowanych egzemplarzy
  • Juke od pięciu lat cieszy się pozycją lidera segmentu kompaktowych crossoverów
  • Nowa generacja modelu X-Trail świętuje pierwsze urodziny rozszerzeniem gamy silników ojednostkę 1.6 DIG-T 163 KM
  • Rozwiązania technologiczne w crossoverach Nissana, takie jak system kamer 360°, wciąż wyznaczają standardy w branży
  • Gripz Concept jako przedsmak przyszłości crossoverów marki Nissan

Nissan konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera w segmencie crossoverów, a rok 2015 jest dla marki okresem świętowania wielu ważnych wydarzeń i rocznic.

W ciągu 11 lat od momentu, w którym pierwsza, koncepcyjna wersja modelu Qashqai wyznaczyła początek nowej ery w projektowaniu samochodów rodzinnych, crossovery marki Nissan zdobyły wiele nagród i stały się najczęściej wybieranymi przez klientów pojazdami we wszystkich sektorach rynku, w których są obecne. Od najlepiej sprzedającego się kompaktowego crossovera, czyli modelu Juke, po gotowego na każdą przygodę, 7‑miejscowego X-Traila - crossovery Nissana nadal wyznaczają ścieżkę, po której podążają też inni.

 

Ponad pół miliona egzemplarzy nowego Nissana Qashqai 

Dzięki wysokiemu, utrzymującemu się na całym świecie popytowi oraz nieustannie wydłużającej się liście zdobytych nagród, Nissan po raz kolejny ustanowił, przy pomocy modelu Qashqai drugiej generacji, nowe rekordy produkcji i sprzedaży. Choć od rynkowej premiery nowego Nissana Qashqai minęło zaledwie 21 miesięcy, na początku września liczba egzemplarzy tego modelu, które opuściły linię produkcyjną w fabryce Sunderland, przekroczyła 500 000.

 

Od rozpoczęcia produkcji w 2014 roku nowy Nissan Qashqai zjeżdża z linii nr 1 co 62 sekundy, co daje 58 samochodów na godzinę. Niezrównane połączenie jakości, stylu i zaawansowanej technologii czyni z tego modelu najlepiej sprzedającego się crossovera w Europie.

 

Juke od 5 lat na szczycie rankingów sprzedaży

Qashqai nie jest jedynym modelem, dla którego rok 2015 jest okazją do świętowania ważnych osiągnięć. Nissan Juke nieustannie umacnia swoją pozycję najpopularniejszego w Europie przedstawiciela segmentu kompaktowych crossoverów - a mija właśnie piąta rocznica rozpoczęcia jego produkcji.

 

W 2014 roku został on poddany gruntownej modernizacji. Wprowadzono wiele zmian stylistycznych i technicznych, dzięki którym Juke zyskał pozycję drugiego - po modelu Qashqai - najlepiej sprzedającego się auta marki. Nabywcy doceniają jego śmiałą stylistykę, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz niezwykle korzystny stosunek wartości do ceny.

 

W ciągu pięciu lat produkcji Juke ugruntował również swoją pozycję na arenach sportowych, na których swoją obecność dobitnie zaznaczyły ekstremalne, bijące kolejne rekordy wersje Juke NISMO RS oraz koncepcyjny Juke-R. Juke-R oraz jego najnowsze wcielenie, Juke-R 2.0, są napędzane turbodoładowaną jednostką V6 o pojemności 3,8 litra, pochodzącą z modelu GT-R, i odzwierciedlają zaangażowanie konstruktorów Nissana na rzecz innowacji i radości z jazdy.

 

Po ogłoszonej niedawno decyzji o uruchomieniu w zakładach w Sunderland w Wielkiej Brytanii produkcji kolejnej generacji Nissana Juke model ten jest też dowodem na to, że marka przykłada ogromne znaczenie do innowacyjności, jakości produkcji oraz dążenia do doskonałości w segmencie crossoverów.

 

Kolejne sukcesy modelu X-Trail

Wprowadzony na rynek niewiele ponad rok temu najnowszy crossover marki Nissan, jakim jest żądny przygód X-Trail, swoje pierwsze urodziny świętuje rozszerzeniem gamą oferowanych wersji.

 

Dzięki dostępnemu od niedawna silnikowi benzynowemu 1.6 DIG-T 163 klienci decydujący się na zakup modelu X-Trail mogą teraz wybierać spośród większej liczby możliwości. Benzynowy 1.6 DIG-T, występujący w odmianie z napędem na przednią oś, wykorzystuje cały szereg opracowanych przez Nissana rozwiązań technicznych ograniczających zużycie paliwa, które wprowadzono z myślą o zmniejszeniu ponoszonych przez klientów kosztów eksploatacji. Dzięki emisji CO2 wynoszącej jedynie 145 g/km oraz zużyciu paliwa na poziomie 7,9 l/100 km najnowsza odmiana Nissana X-Trail udowadnia, że marka nieustannie dąży do oferowania innowacyjnych rozwiązań po jak najbardziej przystępnych cenach.

 

Technologia w segmencie crossoverów - pionierskie rozwiązania Nissana nadal stanowią wzór dla innych

Nowatorskie podejście Nissana do zagadnień związanych z jakością i nowoczesnymi technologiami sprawiło, że najnowsze rozwiązania i systemy wspomagające kierowcę stały się na przestrzeni ostatniej dekady dostępne dla wielu milionów kierowców. Chociaż inni producenci podejmowali próby wprowadzania układów oferujących podobne funkcje, żadnemu z nich nie udało się osiągnąć typowego dla marki Nissan poziomu prostoty, integracji oraz przystępności cenowej.

 

Wśród wielu wyróżniających się rozwiązań, które cieszą się uznaniem zarówno przedstawicieli branży, jak i samych kierowców, można wymienić chociażby system kamer 360° (AVM) czy ostrzeżenie o poruszających się obiektach (MOD). Pierwszy z nich - zaprojektowany, by ułatwiać parkowanie - prezentuje wjeżdżającemu na miejsce parkingowe kierowcy obraz pojazdu widzianego z góry. Ostrzeżenie o poruszających się obiektach stanowi natomiast dodatkowe zabezpieczenie, gdyż informuje kierowcę o znajdujących się w najbliższym otoczeniu poruszającego się auta niespodziewanych przeszkodach. Wykrywając poruszające się obiekty oraz informując o nich kierowcę, system ten podnosi poziom bezpieczeństwa podczas parkowania. Kierowca jest w pełni świadomy sytuacji wokół samochodu i czuje się bezpieczniej. Oba zaawansowane układy opisane powyżej są dostępne w całej gamie crossoverów marki Nissan (oraz w modelach z innych segmentów).

 

Przyszłość - prace nad crossoverami nowej generacji trwają

Nissan doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odważne myślenie i innowacyjność stanowią klucz do rozwoju. To właśnie dlatego marka po raz kolejny przesuwa granice - tym razem nowym modelem koncepcyjnym o nazwie Gripz, stanowiącym doskonały dowód na to, że Nissan wprost uwielbia łamać konwencje. Połączenie radykalnego wyglądu i gotowości na ekstremalne wyzwania sprawia, że Nissan Gripz Concept wyznacza nowy, ekscytujący kierunek w dziedzinie projektowania modeli studyjnych.

 

Koncepcyjny Nissan Gripz nie tylko wprowadza nowy, stylistyczny motyw „emocjonalnej geometrii", lecz zapowiada także estetyczne i techniczne cechy przyszłych kompaktowych crossoverów marki. Model ten idealnie łączy funkcjonalność tradycyjnego kompaktowego crossovera z emocjami i osiągami typowymi dla pojazdów sportowych. Gripz Concept wyposażony został w innowacyjny hybrydowy zespół napędowy, a jego wnętrze zaaranżowano w układzie 2+2.

 

 

 

 

 

Nissan w Europie

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 600 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku kalendarzowym w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 675 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, samochody małolitrażowe, samochody typu SUV, pojazdy użytkowe oraz samochody elektryczne, takie jak Nissan LEAF, który jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie, a 96% klientów poleciłoby go swoim znajomym. Obecnie Nissan oferuje w Europie aż 23 zróżnicowane i innowacyjne modele pod markami Nissan i Datsun.

 

Nissan Motor Co.

Nissan Motor Co., Ltd., druga co do wielkości firma motoryzacyjna w Japonii, ma główną siedzibę w Jokohamie i należy do koncernu Renault-Nissan. Nissan zatrudnia na całym świecie ponad 247 500 pracowników, a w roku obrachunkowym 2014 sprzedał 5,32 miliona pojazdów, generując przychód w kwocie 11,38 biliona JPY (103,6 mld USD). Nissan posiada w swojej kompleksowej ofercie ponad 60 modeli dostępnych pod markami Nissan, Infiniti oraz Datsun. Nissan jest światowym liderem bezemisyjnej mobilności, który zdominował rynek modelem LEAF - pierwszym masowo produkowanym w pełni elektrycznym samochodem i najlepiej sprzedającym się samochodem z napędem elektrycznym w historii.

@NissanPolska